מטפלים – פסיכולוגים

איך לבחור פסיכולוג?

איך לבחור פסיכולוג?כמו בכל פעם שצריכים בעל מקצוע מסוים נשאלת השאלה: איך לבחור את בעל המקצוע הכי טוב. גם במצב של בחירת פסיכולוג רוב האנשים שואלים שאלה זאת כי כל היה רוצה לקבל טיפול מפסיכולוג מומחה בתחום.

על פי רוב ניתן לסמוך על הפסיכולוג, לבטוח בתעודות שהוא מציג ובניסיונו המקצועי. אולם למען תחושת הביטחון שלנו והאמון שאנו נותנים רצוי לשמוע המלצות על פסיכולוגים טובים, אם באמצעות מכתבי תודה שמפרסמים מטופלים ואם המלצה על פסיכולוג שמועברת מפה לאוזן.

עם זאת חשוב לזכור שהמלצה היא עניין סובייקטיבי, והתרשמות של אדם אחר לא בהכרח תתאים להתרשמות שלנו. ההמלצה מקורה בנקודת המבט האישית של הממליץ, במה שהוא חווה בעצמו או שמע מפי אחרים, ויש להתייחס אליה בזהירות הראויה.

הפסיכולוג המומלץ חייב להיות בעל הכשרה רחבה והשכלה גבוהה. הוא צריך לדעת לטפל בקבוצת הגיל של המטופל. הפסיכולוג המומלץ צריך להיות בעל ניסיון בטיפול בבעיות דומות ולתת לפונה להרגיש שהוא יודע מה שהוא עושה ושהוא יכול לתת בו אמון, כבר בפגישות הראשונות.
הפסיכולוגים המומלצים הינם בעלי תואר שני ותואר שלישי בפסיכולוגיה קלינית, ולאחר שעברו התמחות בבתי החולים. הפסיכולוגים המומלצים הם בעלי ניסיון בטיפול בילדים, במתבגרים ובמבוגרים. הם גם מומחים בטיפול זוגי, משפחתי וקבוצתי. במסגרת הטיפולית של מתקיימת העשרה מקצועית הדדית ומפרה בין השיטות השונות של הפסיכולוגיה, ואנשי הצוות הפועלים במכון מוכרים כפסיכולוגים שראוי להמליץ עליהם.