מטפלים – פסיכולוגים

פסיכותרפיה

פסיכותרפיהאין ספק שטיפולי נפש דורשים כסף, זמן ובעיקר רצון ויכולת התמדה אך מחקרים מוכיחים כי אנשים הצליחו לשנות את חייהם מקצה אל קצה, לאחר ש"עמדו בעוז" מול עברם ומול דמויות משמעותיות (בעברם או בהווה שלהם) בעת הטיפול.

יש אנשים המטפלים בעצמם במשך שנים ויש אשר במשך מספר חודשים, יש אנשים המתחילים טיפול, מפסיקים ואז חוזרים לאותו סוג טיפול, ויש אנשים המנסים מספרי שיטות טיפולי נפש ומספר מטפלים ומטפלות עד שהם מוצאים את ה"מדויק להם".
כך או כך, חשוב ללכת לטיפול עצמי; לספר למישהו, לשתף, לדבר על סודות או אירועים שלא סיפרת מעולם, להתמודד עם פחדים, להתלבט יחד.

סוגים של טיפולים פסיכותרפיים

האבולוציה של טיפולי פסיכותרפי מעניינת. אם עד אמצע המאה ה-20, הטיפול הפסיכואנליטי היה הטיפול העיקרי, בשנים האחרונות טיפולי פסיכותרפיה אחרים תופסים את הבכורה. כמו כן הגבול המפריד בין מיסטיקה לבין מטפל נפש נהיה פחות אבסולוטי, וכיום מטפלי נפש משתמשים בשיטות של מיסטיקנים (כולל שימוש בקלפים, דימיון מודרך, רייקי ועוד) ומיסטיקנים מקיימים עם מטופליהם תהליכי אמון ומרחב לכל דבר. יש פסיכולוגים בצפון שיכולים לעזור לכל אחד באינטרנט.
אין ספק, המרוויח העיקרי מכך הוא המטופל אשר עובר טיפול שעתירים המשלב טכניקות מעולמות שונים, וכך הטיפול הינו גם כייפי יותר וגם בעל פוטנציאל הצלחה גדול יותר.

למה תורם טיפול פסיכותרפי

טיפול פסיכותרפי לאחר שזוהה אדם כי הוא סובל מבעיה רצינית של דיכאון ולא מתסמינים חולפים של מצבי רוח שבריריים בעקבות לחצים זמניים, הרי שכדאי שיבדוק עם עצמו האם הוא בשל לקבלת טיפול פסיכותרפי. התרומה של טיפול זה תתחיל בראש ובראשונה עם העובדה שהמטופל לא לבד במערכה ויש איתו איש מקצוע שהוא אולי אינו חבר אך הוא שייך לצד אלו שיכולים להבין את מצבו ולעזור לכו.

המטפל יספק ליווי עקבי ויסייע כיצד למצוא את המשאבים הפנימיים ולהשתמש בהם בחוכמה. הוא ינסה גם להרחיב את זווית הראייה של אדם הנמצא בדיכאון ואת טווחי ההתנהגות שלו בכדי שהלה יוכל להתמודד עם קשיים שהציפו אותו וכאלו שעוד יגיעו בהמשך. האפשרות לקבל רמת הבנה גדולה יותר של המקור לקשיים שהאדם חווה, יכולה לתרום לא רק לשינוי רגשי וחשיבתי אלא גם לשינוי בהתנהגות אל מול דברים שגורמים סבל וכד'. בעזרת פסיכולוגים והעלאת המודעות יכול טיפול פסיכולוגי גם לשפר מאוד את הצמיחה וההתפתחות.