מטפלים – פסיכולוגים

בחירת פסיכולוג מקצועי – טיפול פסיכולוגי איכותי

בחירת פסיכולוג מקצועי – טיפול פסיכולוגי איכותיבחירת הפסיכולוג הוא אינו עניין של מה וכך… בחירת איש מקצוע המתאים לכם הוא יותר מהתאמה לאזור המגורים שלכם או לכמה כסף הוא גובה מכם פר שיעור.
הבחירה של פסיכולוג מסוים חשובה בדיוק כמו בכל תחום אחר שצריכים איש מקצוע. בחירה לא נכונה יכולה לא להביא לטיפול פסיכולוגי ללא תוצאות או אפילו עם תוצאות הפוכות מהכוונות שלנו. תמיד כדאי לחפש פסיכולוגים מומלצים בגוגל ואז יש סיכוי גדול להגיע לאנשי מקצוע באמת טובים.
קודם כל יש לקחת בחשבון שפסיכולוגים מתמחים בתחומים מסוימים ויש לעשות את הבחירה מתוך הרשימה של פסיכולוגים אשר מתמחים בבעיה שיש לכם.
לפסיכולוג טוב יש היכולת לזהות את הבעיה במהירות ולדעת למצוא את הדרך הטובה ביותר לטפל בה. חשוב שיהיה לכם כימיה טובה עם הפסיכולוג לצורך פתיחות אישית ואורח טיפול נכון.
הדבר הראשון הנעשה בטיפול פסיכולוגי הוא זיהוי הבעיה. המטפל ינסה לזהות את הבעיה במהירות ולראות באיזו דרך ניתן לטפלה. הוא ייבחן אם מדובר בבעיה תפקודית יום יומית או כזו המתמשכת לאורך זמן רב, בשלב הראשוני כאמור רק מקבל הפסיכולוג תמונה ראשונית של הבעיה הפסיכולוגית של המטופל.
על הפסיכולוג להכיר בכמה עקרונות חשובים בטיפול הפסיכולוגי כדי שיוכל לתת את הטיפול המירבי  למטופל. בנוסף על המטופל יהיה לאפשר לטיפול לזרום ולחשוף את כל הפרטים אל הפסיכולוג לצורך טיפול נכון ויעיל יותר.
פסיכולוג מקצועי ואמין  ירגיע את המטופל ויבטיח סודיות מוחלטת בנוגע לטיפול  ולבעיות המטופל, הוא יבהיר למטופל את הבעיה ויסביר על אורח הטיפול שיבוצע איתו.
פסיכולוג מקצועי ידע לאבחן איך ומתי לספר על הבעיה שאובחנה אצל המטופל.
אם כן נראה שהדרך שלנו אל בריאות ושלוות הנפש תלויה ברובה בבחירה  נכונה של הפסיכולוג שלנו. עשו את הבחירה הנכונה וודאו שבחרתם פסיכולוג מקצועי עם ניסיון.