מטפלים – פסיכולוגים

טיפול זוגי ובעיות אהבה

טיפול זוגי ובעיות אהבהלאנשים רבים יש בעיות שונות, לאנשים רביות יש תקלות שונות שיכולות לקרות להם במהלך חייהם, במהלך הדרך שלהם בחיים, אך מה שקרה לי אני רוצה לשתף אתכם בו ולא להשאיר את זה אצלי בלב.
כל מטופל יכול לספר ולהוציא את כל מה שיש לו על הלב ואת כל הטיפולים שעבר אצל פסיכולוג. אם מדברים על טיפול זוגי בצפון יש לדעת שבקלינקה הצפונים הגיעו מטופלים עם בעיות שונות שקיבלו טיפול זוגי מותאם אישי.

כאשר אהבן/בת זוכ עוזב/ת אותך זה לא נעים בכלל אף פעם, ולא משנה מתי, כאשר מישהי אומרת לך לא זה לא נעים בכלל .
אבל מה קורה כאשר אתה נמצאת עם אחת שאצלכם אהבה היא מילה גדולה והכל פורח והכל טוב , והכל עובד ביניכם מצוין ואתם עומדים להתחתן , כבר קבעתם תאריך והכל מסודר ואז פתאום יום לפני החתונה אתם מגלים שהבחורה פשוט נסעה לחופש לארצות הברית ומתכוונת לחזור לשם רק בעוד חודשיים כרווקה, נטשה הכל, את הבית, את העבודה, את החברים וכמובן את כל המוזמנים שהיו בהלם שנודע להם שהחתונה מבוטלת. אין ספק שמטופל כזה נכנס למצבים קשים של חרדה ומצבים עגומים.

הייעוץ זוגי שאני נותן מתמקד בהווה וחותר להשיג פתרונות מהירים, כדי לאפשר למטופלים לחזור לאורח חיים תקין. הייעוץ נגזר מן העקרונות ומבסיס הידע שעליהם מושתת הטיפול הזוגי. הייעוץ שם לו למטרה להכיר ולהבין את עולמו הפנימי של המטופלים, על מחשבות  ורגשותות שלהם ועל הבעיות המפריעות להם. היועץ פועל במסגרת של תהליך קצר, שבו הוא מסייע למטופלים להגדיר מה מטריד אותם ולהתמודד עם הקשיים.
אחת המטרות החשובות של הייעוץ הזוגי היא לגלות ולהביע את יכולותיו הנפשיות ולמצוא דרכים חדשות להתמודדות. לעיתים, ייתכן ייעוץ קצר במידה והצגת אלטרנטיבה להתמודדות עם בעיה משחררת אדם מהתלבטות ממושכת, כמו גם מתן לגיטימציה להחלטה מסוימת שהאדם רוצה לקבל. גישת מפתח בייעוץ הינה זהירות וצניעות מצד הפסיכולוג, לא להתרברב ולא להציג את עצמו ככל-יכול